Poker online – ulubiona gra setek milionów graczy również na Twoim komputerze

Obecnie jedna z najpopularniejszych gier karcianych. Grają w nią wszyscy, bez względu na wiek i zainteresowania. Prosta, posiadająca przejrzyste zasady cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.

Teksański klincz, czyli Texas Holdem jest odmianą pokera, która zdecydowania zyskała sobie spore grono amatorów. Poker online Texas Holdem rozgrywany jest w aż pięciu wariantach: Limit (lub Fixed Limit), w ramach której gracze mogą podbijać o z góry ustaloną stawkę i są ograniczeni liczbą podbić w jednej rundzie licytacji; Pot Limit, w przypadku tej gry gracze mogą podbijać maksymalnie o tyle, ile aktualnie znajduje się w puli, nie istnieje ograniczenie co do liczby podbić podczas jednej rundy licytacji; No Limit, gracze mogą podbijać o wszystkie swoje żetony, nie ma górnego limity podbicia ani ograniczenia, co do liczby podbić podczas jednej rundy licytacji; Mixed Limit, rozgrywana jest zamiennie – Limit Texas Holdem przeplata się z odmianą No Limit poker Texas Holdem; Duplicate, podczas której zawodnicy porównują te same układy na różnych stołach. Poker online rozgrywany jest na identycznych zasadach, co standardowy naziemny poker Texas. Użytkownicy grający w poker Texas Holdem w Internecie mogą w każdej chwili, w danym serwisie bukmacherskim bądź pokerowym, zasiąść do stołu i rozpocząć grę.
Internetowy poker Texas Holdem, mimo, iż na pierwszy rzut oka wydaje się dość skomplikowany, w praktyce okazuje się niezwykle prostą i zrozumiałą grą. Warto jednak wiedzieć, iż poker Texas to również podchwytliwa i wymagająca skupienia odmiana pokera. Opanowanie zasad pokera Texas Holdem jest niezwykle istotne, by móc rozpocząć grę. W tym wariancie pokera, każdy gracz otrzymuje na rękę dwie zakryte karty, zwane kartami własnymi, które nie są widoczne dla pozostałych graczy. Pięć odkrytych kart wspólnych wykładanych jest następnie na środek stołu. Wszyscy gracze w grze używają tych kart w połączeniu ze swoimi kartami zakrytymi do ułożenia możliwie najlepszego pięciokartowego układu pokerowego. W tym również celu każdy z uczestników może wykorzystać dowolną kombinację kart spośród dostępnych siedmiu, tak by utworzyły one najlepszy możliwy 5-kartowy układ. Liczba rund licytacji wynosi 4. Minimalna liczba graczy to 2. Poker Texas Holdem rozgrywany jest przy wykorzystaniu blindów (wymuszonych stawek). Gracze siedzący po lewej stronie od uczestnika rozdającego (dealera) wkładają do puli wymuszone stawki w ciemno. Pierwszy gracz na lewo od rozdającego wkłada małą ciemną (small blind), a drugi uczestnik dużą ciemną (big blind). Najczęściej small blind jest dwa razy mniejsza niż big blind, chodź niekiedy mogą być one sobie równe. Następnie każdemu z graczy rozdane zostają po dwie karty zakryte, począwszy od pierwszego gracza na lewo od rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Rozpoczyna się pierwsza runda licytacji, począwszy od gracza siedzącego po lewej stronie dużej ciemnej. Gracze podczas licytacji mogą spasować, zaczekać, stawiać, sprawdzać lub przebijać. Wspomniane opcje uzależnione są od przebiegu gry i ruchu poprzedników. Następuje Pre-Flop. Po obejrzeniu swoich zakrytych kart gracze mają możliwość sprawdzenia dużej ciemnej lub jej przebicia. Licytacja zaczyna się od osoby siedzącej na lewo od gracza, który wpłacił dużą ciemną. Gracz, który pierwszy przebije podejmuje dobrowolną decyzję. Może spasować, sprawdzić zakład w ciemni lub go przebić. Licytacja toczy się do momentu, w którym wszyscy aktywni gracze wyrównają swoje zakłady.
Kolejnym ruchem w pokerze jest Flop. Na stół wyłożone zostają trzy karty wspólne, których może użyć każdy z graczy. Licytacja zaczyna się od pierwszego aktywnego gracza siedzącego bezpośrednio za rozdającym zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gdy zakończy się licytacja po Flopie, na stół wykładana jest kolejna odkryta karta wspólna, tzw. Turn (lub Fourth Street). Licytacja zostaje wznowiona i zaczyna się od pierwszego aktywnego gracza siedzącego najbliżej za rozdającym. Po zakończeniu licytacji, po Turnie na stół wykładana jest kolejna odkryta karta, tzw. River ( lub Fifth Street). River to piąta i zarazem ostatnia karta wspólna. Licytacja przebiega podobnie, jak w poprzednich rundach. Jeżeli po zakończeniu ostatniej rundy libacji w grze zostanie więcej niż jeden gracz, ostatnia osoba, która postawiła lub przebiła, pokazuje swoje karty jako pierwsza. W momencie gdy, w ostatniej rundzie licytacji nie został postawiony żaden zakład, swoje karty jako pierwszy pokazuje uczestnik znajdujący się bezpośrednio za rozdającym, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pulę wygrywa gracz posiadający najlepszy pięciokartowy układ.

Wracając do różnych wariantów pokera Texas Holdem, warto wiedzieć iż, w przypadku Limit Texas Holdem wysokość zakładów w grze jest ściśle określona i ustrukturyzowana. Przed Flopem i po wyłożeniu trzech kart wspólnych wysokość pojedynczych zakładów i przebić jest równa kwocie dużej ciemnej. Po Turnie i Riverze wysokość zakładów podwaja się. W grze Holdem ze stałym limitem zakładów w każdej rundzie licytacji graczy obowiązuje ograniczenie do maksymalnie czterech zakładów. Obejmuje ono pierwszy zakład, przebicie, ponowne przebicie, tzw. Re-raise, i ostatnie przebicie, tzw. Cap. W No Limit Holdemie minimalna wysokość zakładu odpowiada dużej ciemnej, przy czym gracze zawsze mogą postawić więcej. Uczestników ograniczana jedynie posiadana ilość żetonów w danym momencie. W pot Limit Texas wysokość zakładu odpowiada dużej ciemnej. Gracze mogą postawić więcej, a ogranicza ich jedynie aktualna wysokość puli.
Aby móc tworzyć najlepsze układy w grze należy znać hierarchię układu kart. Poker online posiada identyczny ranking kart, co naziemny poker: od najwyższego- Poker królewski (dziesiątka, walet, dama, król i as w tym samym kolorze), Poker (Strit z pięciu kart w tym samym kolorze), Kareta (składa się z czterech kart tej samej wartości oraz jakiejkolwiek innej karty piątej), Full House (składa się z trójki kart tej samej wartości i pary kart innej wartości), Kolor (składa się z pięciu kart w tym samym kolorze, niezależnie od ich koloru), Strit (składa się z pięciu kart dowolnych kolorów o kolejnych wartościach, gdzie as jest najwyższy lub najniższy w sekwencji), Trójka (to każde trzy tej samej wartości plus dwie inne karty, które nie stanowią pary i z których żadna nie jest czwartą kartą tej samej wartości), Dwie pary (to dwie karty jednej wartości, dwie karty innej wartości oraz piąta karta niebędąca kartą żadnej z powyższych wartości), Para (każde dwie karty tej samej wartości razem z trzema innymi kartami, które nie tworzą z taką parą wspomnianych wcześniej układów).

Poker internetowy Texas Holdem dostępny jest w serwisie bukmacherskim Bet365. Gracze do swojej dyspozycji mają gry pieniężne i turniejowe w trzech walutach: euro, dolary i funty. Razem z Texas Holdem w ofercie bukmachera znajdziemy także następujące warianty pokera: Omaha, Omaha Hi Lo, Seven Card Stud, Seven Card Stud Hi Lo oraz Razz i Five Card Stud. Znakomite turnieje Steps i Jackpot Sit and Gos pozwalają wygrać atrakcyjne nagrody. Doświadczeni uczestnicy salonu, którzy często grywają w Bet365 mogą zbierać punkty Merit, które pozwolą im wejść do Programu VIP. Punkty Merit gracze otrzymują podczas gry w pokera za prawdziwe pieniądze. Obecnie w Programie VIP istnieją cztery poziomy VIP: Brązowy, Srebrny, Złoty i Platynowy. Dostępne poziomy pozwalają na lepsze nagradzanie użytkowników za bardziej regularną grę. Wraz ze wzrostem poziomu na graczy czekają większe i bardziej atrakcyjniejsze zestawy nagród. Mnóstwo stołów pokerowych, fantastyczne programy lojalnościowe i turnieje amatorzy pokera znajdą w serwisie bukmacherskim Unibet. Aby tego było mało, w serwisie gracze mogą doświadczyć gry w Fast Pokera. Szybkie i spontaniczne partie gwarantują doskonałą zabawę. Poker internetowy Texas Holdem dostępny jest w serwisie Unibet wspólnie z Omahą. Poker Texas Holdem u bukmachera William Hill został przygotowany specjalnie z myślą o wszystkich początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych graczach. Nowicjusze stawiający pierwsze kroki w grze mogą skorzystać ze specjalnie utworzonej szkoły pokerowej. Nowoczesny plan nagród VIP Loyalty Reward w William Hill to jeden z najlepszych programów lojalnościowych dla pokerzystów. Najważniejsza częścią nowego planu jest możliwość awansu w górę poziomów VIP każdego dnia. Każdy z poziomów posiada ustaloną liczbę punktów wymaganych do wejścia. Punkty WH obliczane są co 24 godziny i wpływają każdego dnia na poziom VIP zawodnika. Do przejścia jest aż 10 poziomów VIP. Zdobyte przez graczy punkty WH mogą być zamienione na atrakcyjne nagrody, gadżety lub na gotówkę. Sami uczestnicy salony pokerowego William Hill decydują co zrobić ze zdobytymi punktami.

Nie warto tracić czasu na serwisy bukmacherskie oferujące grę w pokera bez dodatkowych przyjemności i nagród. Zbierający punkty w grach użytkownicy zyskują jeszcze większe korzyści i możliwości. Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z pokerem sprawdź dostępne oferty promocyjne. Wielki pokerowy świat czeka na Ciebie. Odważ się i dołącz do zabawy.

Dodaj komentarz